Hem Blogg Microlån Elpriser Pris Badplatser Serier Korsord Synonym Valutaomvandlare På TV Kartor Golfklubbor Högskoleprovet Bokmärk sidan
 
Valutakurs

Valutakurs

Testa gärna vår valutaomvandlare. Genom vilken du kan omvandla olika Valutakurser till annan Valutakurs.

Kod Land Valuta per KöperSäljer100 SEK
i valuta
USDUSAAmerikanska Dollar18,19209,019111,09
AEDFörenade ArabemiratenArabiska Dirham12,21242,518139,71
AUDAustralienAustralienska Dollar16,19176,814514,67
BSDBahamasBahamas Dollar17,17329,305010,75
BBDBarbadosBarbados Dollar13,94804,707821,24
BRLBrasilienBrasilianska Real12,37512,798835,73
BGNBulgarienBulgariska Lev14,90825,462118,31
CLPChileChilenska Peso10,01180,01436 993,01
DKKDanmarkDanska Kronor11,28851,406571,10
BHDBahrainDinar120,495124,70184,05
DOPDominikanska RepublikenDominikanska Peso Oro10,16510,1945514,14
EGPEgyptenEgyptiska Pund10,41030,5471182,78
GBPStorbritannienEngelska Pund110,907012,13788,24
EEKEstlandEstniska Kroon10,61950,6809146,86
EUREurolandEuro19,664710,59619,44
FJDFijiFiji Dollar13,71224,566121,90
PHPFilippinernaFilippinska Peso10,15630,1864536,48
GMDGambiaGambianska Dalasi10,15890,2038490,68
HKDHongkongHongkong Dollar11,04021,170685,43
INRIndienIndiska Rupee10,12150,1458685,87
IDRIndonesienIndonesiska Rupiah1000,05800,0700142 857,14
ISKIslandIsländska Krónur10,07330,08641 157,41
ILSIsraelIsraeliska NewSheqel12,25942,631538,00
JPYJapanJapanska Yen1007,17197,84411 274,84
JODJordanienJordanska Dinar111,133613,19777,58
CADKanadaKanadensiska Dollar16,37186,932714,42
KESKenyaKenyanska Shilling10,07300,09031 107,42
CNYKinaKinesiska Yuan11,23041,384772,22
KRWSydKoreaKoreanska Won10,00720,008611 627,91
HRKKroatienKroatiska Kuna11,26211,420370,41
KWDKuwaitKuwait Dinar125,987230,72143,26
LVLLettlandLettiska Lats111,996213,43577,44
LTLLitauenLitauiska Litas12,58142,945133,95
MYRMalaysiaMalaysiska Ringgit11,98322,257244,30
MURMauritiusMauritius Rupee10,22990,2775360,36
MXNMexicoMexicanska Peso10,42670,4913203,54
NOKNorgeNorska Kroner10,96601,055194,78
NZDNya ZeelandNya Zeeländska Dollar15,62536,330515,80
PLNPolenPolska NewZloty12,27572,561039,05
RONRumänienRumänska Lei (new)12,01082,369642,20
RUBRysslandRyska Rubel10,12480,1582632,11
SARSaudiarabienSaudiarabiska Riyal12,04522,408741,52
CHFSchweizSchweiziska Francs18,19368,891611,25
SGDSingaporeSingapore Dollar15,77836,729914,86
SKKSlovakienSlovakiska Koruna10,35180,3839260,48
LKRSri LankaSri Lankanska Rupee10,05720,06731 485,88
SEKSverigeSvenska kronor11,00001,0000100
ZARSydafrikaSydafrikanska Rand10,59560,6703149,19
TWDTaiwanTaiwanesiska New Dollar10,26180,3112321,34
THBThailandThailändska Baht10,24370,2858349,90
CZKTjeckienTjeckiska Koruna10,37980,4227236,57
TTDTrinidad & TobagoTrinidad & Tobago Dollar11,17151,416770,59
TRYTurkietTurkiska nya Lira12,13102,425541,23
HUFUngernUngerska Forint10,03080,03432 915,45
XCDÖst KaribienÖst Karibiska Dollar12,90313,471828,80



Hitta Forex växlingskontor nära dig

Tillbaka till Valutakurs

Tillbaka till mobilize.se

Valutakurserna kommer från Forex Bank

Tjänsten är beta. Testa gärna med mobilen för att se en valutakurs var du än är genom att skriva in mobilize.se/valuta/Valutakurs/?sess=v2h3732nvpe4piv9c1pvs5man5